Plastic Surgery Doctors

Для чого нам потрібна Служба судової охорони України?

Для чого нам потрібна Служба судової охорони України?
157939 ПЕРЕГЛЯДІВ

В сучасному світі існує багато приводів для утворення складнощів в житті людей — постійний стрес, бідність, недосип, проблеми на роботі чи вдома, які призводять до правопорушень, злочинів чи інших конфліктних ситуацій. Своєю чергою всі ці складові якимось чином торкаються суду, що спричиняють потребу відвідування судових засідань задля розв’язання конкретного питання. Проте в суді ми часто спостерігаємо за тим, що люди палко сваряться між собою або досить грубо та неправомірно себе поводять стосовно представників закону. Така поведінка не завжди призводить до мирних наслідків, а інколи навпаки до фатальних. Тому було створено спеціальну організацію, що виконує функцію охорони та стежить за дотриманням громадського порядку в судах — Служба судової охорони України. Щоб бути більш наближеними до правил порядку під час проведення судових засідань, давайте детальніше ознайомимося з принципами роботи, структурою та основними завданнями даної служби.

 

Служба судової охорони України офіційно з’явилася у 2019 році спеціальним положенням Вищої ради правосуддя. Проте до створення цього державного органу спершу 23. 07. 1997 року було видано наказ міністром МВС України про формування спеціальних підрозділів з працівників міліції для контролю та охорони безпеки в суді. Потім у 2003 році було опубліковано розпорядження про створення спеціального підрозділу міліції “Грифон” і станом на 2014 рік дані угрупування працювали по всій території нашої держави. Свою діяльність “Грифон” здійснювало до 2015, тобто появи Національної поліції України. Надалі було засновано вищезазначену службу.

 

До того ж основними завданнями Служби судової охорони є спостерігання за дотриманням гідного громадського порядку у суді, здійснювати охорону будівлі суду та його майна, стежить і несе відповідальність за безпеку всіх учасників судових засідань, стримує грубу поведінку, неповагу стосовно суду та в разі виникнення таких ситуацій — припиняє їх. Також вона надає відповідний захист представникам закону (суддям, працівникам апарату судів) і їхнім сім’ям відповідно до статті 160 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. Крім того, в даному нормативному акті зазначається, що Служба судової охорони повністю звітує про свою діяльність Вищій раді правосуддя та підпорядковується Державній судовій адміністрації України. Даний державний орган судової влади налічує в собі Центральний апарат і територіальні управління. Ще відразу хочеться визначити, що Центральний орган управління судової охорони це юридична особа, яка має відповідну печатку, свої бланки, власний бухгалтерський баланс та рахунок в Держаній казначейській службі України. Проте територіальні підрозділи служби це також юридичні особи, які теж володіють відповідною печаткою, своїми бланками, бухгалтерським балансом та рахунками в Державній казначейській службі України.

 

Щодо структури, то максимально дозволена кількість співробітників Служби судової охорони складає 8830 громадян. На роботу вони приймаються за допомогою конкурсної основи, звісно в межах закону. З 2019 — 2020 рік під охорону даної служби потрапили 796 об'єктів. Крім того, до складу Центрального апарату входять голова Служби судової охорони, перший заступник, два заступники по відповіднім напрямкам (служби й забезпечення). Також в центральному органі управління свою діяльність здійснює значна кількість різних відділів, таких як: інформаційного забезпечення та контролю, міжнародного співробітництва, документального забезпечення, правової експертизи, організації оплати праці, аудиту, інспектувань й багато інших. Ще функціюють такі підрозділи як, медична служба, пресслужба, управління інформаційно-аналітичної роботи, служба з охорони праці та пожежної безпеки й тому подібні відділи. Проте територіальні управління Служби судової охорони мають дещо іншу структуру — начальник, три заступники (схоже на Центральний апарат), спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції, відділ по роботі з персоналом, підрозділи особистої безпеки суддів, взводи швидкого реагування, підрозділи охорони, господарський взвод і деякі інші посади. Наразі пост Голови Служби судової охорони займає Боднар Валерій Іванович з 21 березня 2019 року рішенням Вищої ради правосуддя. На офіційному вебсайті даної служби можна детальніше ознайомитися з представниками управлінського апарату (Максимішин С. Т., Зернов Ю. В., Колєсніков О. М., Баланда О. М.) та фактами їхньої біографії. Всього разом налічується 24 територіальних підрозділи в кожній області та Центральний апарат в місті Києві. На цьому сайті теж зображено графік приймання громадян апаратом управління Служби судової охорони на 2022 рік, проте за умови пандемії він може змінюватися.

 

Одними з численних досягнень в міжнародній діяльності служби є початок співпраці з Українсько-Канадським Проєктом щодо сприяння судовій реформі — “Support to Judicial Reform Project”, керує ним Любомир Маркевич. Також прийняття участі у зустрічі Голови служби з Девідом Воном (голова Програми “Нове правосуддя”), там були розглянуті перспективи подальшої співпраці та гарного розвитку потенціалу служби. Ще було організовано спеціальну зустріч вищого апарату управління Служби судової охорони та з полковником Франції Жан-Люком Ломоном. Служба охорони детально розповіла представнику Франції про базові положення й функції діяльності та обговорили можливі способи співпраці для надання якісної підтримки, допомоги у сфері роботи Служби. До того ж було реалізовано кілька зустрічей зі співробітниками Консультативної Місії Європейського Союзу. Її метою є встановлення співробітництва у сфері забезпечення Служби безпеки Вищого Антикорупційного Суду України та певних меж співпраці з конкретними країнами.

 

Отже, під час судових засідань та перебування в суді громадяни, відповідачі (зловмисники) та позивачі (потерпілі) повинні дотримуватися відповідних правил поведінки, своєю чергою за безпекою пильно наглядає Служба судової охорони України.

Plastic Surgery Doctors
Мої відео