Plastic Surgery Doctors

СБУ: Наразі відновлено роботу 95% сайтів, що постраждали від кібератаки на державні ресурси

СБУ: Наразі відновлено роботу 95% сайтів, що постраждали від кібератаки на державні ресурси
297393 ПЕРЕГЛЯДІВ

СБУ розслідує кібератаку на державні установи та приватні підприємства у рамках відповідного кримінального провадження.

Встановлено, що у ході кібератаки відбулася несанкціонована зміна сторінок сайтів та уражено ІТ-інфраструктуру органів державної влади, які використовували продукти одного і того ж розробника. Вказаний розробник теж постраждав у ході кібератаки.

В атаці використано вразливості систем управління контентом сайту (OctoberCMS) та Log4j, а також скомпрометовані облікові записи співробітників компанії-розробника.

У результаті дій зловмисників пошкоджено MBR записи (службова інформація на носії, необхідна для доступу до даних) на окремих серверах та користувацьких комп’ютерах. При чому це стосується як операційних систем під управлінням Windows, так і Linux.

Наразі триває збір цифрових доказів, аналіз винайденого шкідливого програмного забезпечення та лог-файлів систем, що зазнали втручання.

Нині відновило роботу 95% сайтів, що постраждали внаслідок кібератаки на державні інформаційні ресурси в ніч на п'ятницю.

Основні суб'єкти забезпечення кібербезпеки (зокрема, СБУ, Держспецзв’язку та Кіберполіція за сприяння Міністерства цифрової трансформації України) відповідно до визначених законом завдань здійснюють розслідування кібератаки, заходи із реагування на неї.

ssu.gov.ua

Теги: СБУ,кібератака,Кіберполіція
Plastic Surgery Doctors
Мої відео