Plastic Surgery Doctors

"Inspiration Family" – побороти рак разом

"Inspiration Family" – побороти рак разом
19353 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна займає ледь не провідні позиції у світі щодо поширеності онкозахворювань. У Європі ми – другі. Частково причиною цьому є те, що й взагалі у світі кількість ракових захворювань збільшується. Вони є однією із найбільш поширених причин смерті. Але насправді це не означає, що стали частіше хворіти. Навпаки, стали більше виявляти хворобу на ранній стадії. Але попри те, що технології не стоять на місці й лікування є, нерідко підтримки та допомоги пацієнтам не вистачає. Особливо дорослим. Саме через це й було створено фонд Inspiration Family.

Свого часу всі п'ять засновниць цього фонду змогли пережити та відновитися після онкологічних захворювань. І побачивши на власні очі стан речей, вони вирішили, що мовчати не можна. Не можна сидіти поодинці та боятися говорити про свій діагноз. Онкопацієнти потребують підтримки. І разом можна зробити набагато більше, ніж поодинці. Тому взявши за мету створення відкритої активної спільноти ракових пацієнтів в Україні, жінки створили свій фонд.

Директоркою фонду є Анна Узлова, яка разом з своїми подругами, що вже вели якісь проєкти, пов'язані із онкозахворюваннями, вирішили об'єднатися в один великий проєкт. І як каже сама Анна, не було якоїсь "боротьби" за керівництво. У всіх одна мета – допомога та підтримка, тому таку високу посаду вона займає лише тому, що разом зі співзасновницями вони обговорили свої уміння та навички й разом прийшли до такого рішення. У 2014 році жінка пережила рак молочної залози, й саме тоді вона вирішила, що хоче допомагати. У ході реабілітації вона познайомилася з іншими пацієнтками, що також загорілися ідеєю. І маючи лише абстрактні стереотипні уявлення, вони вирішили все-таки об'єднатися.

До складу фонду входять три громадські організації. Це "Квант", "Soul Sisters" та "Cancel-R". Перша – це проєкт, що об'єднує інвалідів онкології. На його сторінках у соціальних мережах поширюється інформація про ракові захворювання та інша корисна інформація щодо цієї теми. "Soul Sisters" – це проєкт-натхнення, а заразом і простір cancer-освіти та підтримки. А "Cancel-R" своєю чергою покликаний емоційно підтримувати людей, що одужують від хвороби. Цей проєкт навіть наголошує, що люди не хворіють, а саме одужують. І таке об'єднання не випадкове. Адже саме поширення інформації, при чому не стереотипної та страшливої, а коректної, емоційна, ментальна, а інколи й матеріальна підтримка – ось що насправді потрібно хворим.  І фонд це надає.

Фонд покликаний змінити бачення людей щодо благодійності. Також серед цілей – фактично перевернути з ніг на голову розуміння онкозахворювань в Україні. Нерідко можна помітити, що ця тема стигматизована. Хворі бояться говорити про неї. А люди своєю вірять стереотипам, що це абсолютно не лікується, що це може бути заразним, або ж і зовсім остерігаються з контактів з онкохворими людьми. І це катастрофічно. Люди, які насправді неймовірно вразливі, залишаються сам на сам із боротьбою. Й "Inspiration Family" взяв собі за мету змінити цю ситуацію.

Серед цінностей фонду є відкритість, усвідомленість, критичне мислення та при цьому адекватне й позитивне ставлення до діагнозу та життя в цілому. Світ не стоїть на місці, відбувається прогрес у методах лікування. Доказова медицина показує позитивні результати у виявленні діагнозів та допомозі хворим на ранніх стадіях. Тому про це треба говорити. А онкохворим – не давати опускати руки. Засновниці фонду хочуть досягти максимальної взаємоповаги між спільнотою хворих та здоровими людьми. Причому ця взаємоповага стосується і стану речей всередині цієї спільноти. Не вимірів, кому гірше і що кому довелося пережити, а підтримки у будь-якій ситуації.

Варто сказати, що фонд створив вже не одну ініціативу, яка змінює ситуацію на краще. Так, наприклад, було проведено понад 20 лекцій у Києві, що мали формат "рівний-рівному". У такому форматі взаємопідтримки головним є те, що немає кращих чи гірших, більш чи менш досвідчених. Люди спілкуються на рівних. І це справді допомагає. Також проводилися лекції у Львові та Одесі. Вже четвертий рік відбуватиметься форум онкопацієнтів, де профільні лікарі підіймають питання, важливі для хворих та всіх небайдужих до теми. Окрім цього учасниці фонду долучаються до організації благодійного забігу "Race for the cure", покликаного привернути увагу до проблеми раку молочної залози. Таку саму мету має й інша ініціатива фонду – "Рожевтень", в ході якої у жовтні різноманітні заклади обирають якісь свої послуги чи пропозиції, прибуток з яких йде на потреби фонду для поширення інформації.

Окрім цього, цікавою ініціативою фонду є створення магазину крафтових речей. Всі вони створені власними руками – від шапок і шкарпеток до кошиків та килимків. Абсолютно весь прибуток направляється на потреби фонду. Фонд в свою чергу допомагає тим, хто цього потребує.

"Inspiration Family" створює різноманітні заходи, проводить інформаційні кампанії для широкого загалу та спільноти пацієнтів. І все це вони роблять з однією метою – зробити життя онкохворих пацієнтів краще. Вони можуть і повинні жити повним яскравим життям. Стереотипи та міфи, що й до цього часу є у свідомості великої кількості людей, рано чи пізно зникнуть. А фонд зробить все для цього можливе.

Plastic Surgery Doctors
Мої відео