Plastic Surgery Doctors

Регіони України стрімко змінюють свій «колір»

Регіони України стрімко змінюють свій «колір»
394294 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ще не так давно темпи поширення коронавірусу в Україні нібито знизилися. Області поступово виходили з червоної зони, і навіть вся Україна перебувала у жовтій зоні. Люди розслабилися, почали активно подорожувати країною, їздити на новорічні свята та відпочинок, ходити на концерти, які нарешті знову почали проводитися. І така легковажність вже почала давати свої плоди. Рівень захворюваності почав зростати. І вже навіть одна зона стала червоною.

Попри те, що кількість вакцинацій досить висока, і в будні дні намагається наближатися до 100 тисяч щеплень за добу, коронавірус навіть і не думає відступати. Щеплені люди дійсно переносять захворювання легше і серед них смертельних випадків не спостерігається, імунітет працює та бореться із вірусом. Але вакцинація не є панацеєю, так само можна захворіти. Та здається, люди про це забули, адже навіть не дивлячись на потребу показувати сертифікат про вакцинацію чи експрес-тестування, не зважаючи навіть на можливе тимчасове погіршення стану після уколу, вони активно йдуть туди, де весело. Вечірки, концерти, святкування – ніхто особливо не спостерігає там за тим, чи дотримуються карантинних обмежень. Маски зняті, скупчення людей, активні контакти один з одним – і маємо що маємо.

Трохи більше місяця тому в Україні виявили новий штам коронавірусу, що викликає занепокоєння у Всесвітньої організації охорони здоров'я. Це "Омікрон". І його привезла людина, що якраз вирішила поїхати відпочити до Об'єднаних Арабських Еміратів. Штам ще більш заразний, з ще меншим інкубаційним періодом, вражає ще молодших пацієнтів та може ще частіше бути "підхопленим" ще раз. Він дуже схожий за симптомами на звичайну ГРВІ, через що загроза його швидкого розповсюдження суттєво зростає. Нерідко люди не звертають увагу на застуду й продовжують контактувати з іншими, сподіваючись на сили організму. Проте у випадку "Омікрона" це може бути набагато небезпечнішим. І, скоріше за все, такі особливості цього штаму можуть бути однією із причин нової хвилі коронавірусу, що стрімко накриває Україну.

Вже 22 січня було виявлено майже 22,5 тисячі випадків, що з початку року є найбільшою цифрою. І МОЗ попереджає, що це тільки початок, адже кожна хвиля традиційно б'є рекорди попередньої за числами. Не виключено, що цей спалах може принести в Україну цифри, близькі до 50 тисяч інфікувань на день. При чому така картина спостерігається не тільки в Україні. Весь світ зараз бореться із новим штамом, отримуючи все більші цифри захворюваності. І навіть попри те, що "Омікрон" рідше призводить до госпіталізації, кількість заражених, а також паралельне існування й попередніх штамів, що до того ж ще й мутують, ситуація може навіть обійти за серйозністю попередній спалах, коли відкривали додаткові мобільні госпіталі. Система охорони здоров'я України вже готується до такої можливості.

Наразі в Україні захворюваність зростає. Навіть попри те, що після вихідних традиційно офіційна статистика не зображає реальну ситуацію, майже 13 тисяч виявлень у неділю – це справді багато. І кількість одужань при цьому не сказати, що радує – їх в кілька разів менше.

Ще 18 січня з "жовтої" зони "помаранчеву" вийшли 4 регіони. Але вже 22-го ситуація стала серйознішою. Тепер вже 10 областей стали "помаранчевими". А одна з них, Івано-франківська – навіть "почервоніла". Там наразі критичні значення спостерігаються за всіма епідеміологічними показниками. Висить загроза перейти в червону зону й ще у кількох областей, там показники також наближаються до критичних. Що цікаво, Київ поки що "жовтий". Але як показує практика – це ненадовго й скоро, слідом за областю, й столиця перейде в сигнальну, "помаранчеву" зону.

До речі, однією із причин того, чому ж саме Івано-Франківськ став першим "червоним" регіоном називають нещодавній рекорд. Тоді понад 4,5 тисячі осіб (за даними реєстрації), а якщо вірити організатором, то й взагалі близько 7 тисяч осіб, зібралися в одному місці, щоб заспівати колядку. Рекорд вони встановили. Але жодних масок, жодної соціальної дистанції чи перевірок температури на цьому заході просто не було. І тоді люди не думали про те, що вже через кілька тижнів вони отримають у своєму регіоні сплеск захворюваності. І що дійсно лякає, так це те, що почастішали навіть госпіталізації дітей. Фактично встановлення рекорду, який хоч і захоплює та показує силу духу українського народу, може коштувати комусь навіть життя.

Яким буде розвиток ситуації з коронавірусом надалі – сказати точно не можна. Звісно, люди сподіваються, що все піде на спад. Але практика показує, що це дійсно тільки початок. Та вберегтися можна. При чому це відомо людям вже не перший місяць. Вакцинуватися, носити маски та дотримуватися соціальної дистанції. Три простих правила. Але тільки вони насправді зможуть допомогти взяти під контроль нову хвилю коронавірусу.

Тож вакцинуйтеся та будьте здорові.

Plastic Surgery Doctors
Мої відео