Plastic Surgery Doctors

"Veteran Hub" – допомога ветеранам не на словах, а справою

"Veteran Hub" – допомога ветеранам не на словах, а справою
188908 ПЕРЕГЛЯДІВ

Після повернення з місць проведення ООС ветеранам часто дуже складно повернутися і до звичайного життя. Бойові дії фактично перебудовують все в голові, і цивільне життя здається чимось чужим та далеким. І щоб повернутися до нормального стану – потрібна допомога. "Veteran Hub" покликаний робити саме це.

Проєкт "Veteran Hub" був створений ще у 2018 році. Тоді громадська організація "Побратими", що працює у форматі "рівний-рівному", а також фонди Віктора та Олени Пінчуків фактично об'єдналися з однією метою – психосоціальна підтримка та адаптація ветеранів. Громадська організація, що була заснована у 2015 році, прагнула створити у соціальному просторі місце, де ветерани та їх сім'ї могли б відчути себе потрібними. Де була б підтримка, обговорення, люди могли ділитися своїм досвідом, таким чином покращуючи  життя один одного. Але громадська організація не могла без фінансової підтримки створити якесь справжнє, позитивне місце, де можна було б втілювати задуми у реальність. Проте така дійсно висока мета не була покинута, свою підтримку та фінансування вона знайшла у Віктора та Олени Пінчук, їх фонди спонсорують діяльність простору та фактично є співзасновниками.

У "Veteran Hub" розроблено цілий шлях, на якому поряд із людиною, що потребує допомоги, йтимуть різноманітні спеціалісти. Своєрідний "Шлях ветерана" була розроблено на прикладі міжнародного досвіду.  Він має в собі кілька важливих етапів, які насправді можуть бути унікальними. Кожна людина різна. І її шлях може суттєво відрізнятися від того, що пройшла інша людина у тій же ситуації. Хтось прямує за всіма пунктами послідовно. Хтось перестрибує через них, адже розуміє, що якогось етапу не потребує. Інший може кілька разів повертатися до якихось етапів, або й взагалі бути одночасно в кількох. І пояснення цьому дуже просте.

Після повернення із зони бойових дій, з місця, де фактично відбувається війна, людина не може просто так викинути цю війну з голови. Свідомість, підсвідомість та й навіть тіло підкидають інколи несподівані реакції. Панічні атаки, посттравматичний синдром, синдром затягнутого повернення та те, що реальність може відрізнятися від сподівань – все це руйнує життя. Такі моменти відгукуються ще дуже довго. Але їх можна пройти й повернутися до нормального життя. Проте потрібна підтримка. На жаль, пострадянський досвід показує невміння держави допомагати. Забезпечення навіть грошовими коштами інколи не можна назвати нормальним, не кажучи про підтримку моральну та психологічну. У свідомості людей вкорінився стереотип, що ветеран – це той, хто пройшов Другу Світову. А ветерани російсько-української війни й зовсім нерідко залишаються поза увагою. У величезній кількості випадків їх молодість та зрілість припадає саме на період ось цієї адаптації. Адаптації, в якій потрібна допомога. Молоді люди перебувають на етапі переходу до звичайного життя та вкорінення в ньому, і нерідко самостійно пройти це – дуже нелегко.

Люди, що повертаються із зон бойових дій, перш за все, за допомогою цього проєкту можуть отримати допомогу одразу після закінчення служби. Колись близьке та рідне може бути зовсім незнайомим. До всього потрібно звикати наново. І у цьому може допомогти психолог. "Veteran Hub" безплатно надає консультації психологів особисто, онлайн чи за допомогою телефону. Після цього, звісно, настає момент, коли треба оформлювати пільги, вступаючи в цивільне життя. Але навіть прості люди не завжди можуть зрозуміти, що і як робити. У таких випадках на допомогу приходять юристи. І проєкт може допомогти у цьому, адже юристи, які співпрацюють із "Veteran Hub", слідкують за поточною законодавчою ситуацією та надають допомогу у всіх питаннях, які можуть цікавити. Під час всього цього поряд також знаходяться й кейс-менеджери. Фактично саме вони направляють на цьому складному шляху. Одним з етапів може бути знаходження нового себе. Повернення до роботи чи пошук нової, спроби знайти ту справу, в якій бачиш себе – тут, звісно, також потрібні консультації. І для цього є спеціалісти з пошуку роботи. Тож дійсно, всі головні етапи повернення до звичайного життя у "Veteran Hub" допомагають пройти. Таким чином головна мета проєкту стає реальністю.

Звісно й після цього цей простір допомагає ветеранам. Тут можна влаштовувати зустрічі, власні події, різноманітні тренінги та лекції. Тож навіть після налагодження ситуації, людина не залишається одна в пошуках місця для якихось своїх ініціатив. Фактично, діє принцип "свої для своїх" – одні ветерани допомагають іншим.

Важливим є те, що у проєкту є кілька офісів та фізичних просторів. Головним є київський, що знаходиться у НСТУ "Олівець", на 20 поверсі. Тут одночасно можуть перебувати близько 400 осіб. І саме тут відбувається основна діяльність. Проте й у Вінниці та Дніпрі також є свої точки збору. Вінниця пропонує коворкінг, лекторій та зону відпочинку. А у Дніпрі є зручне місце для консультацій та заходів. Окрім цього існує і мобільний офіс. Він діє у Київській області. З його допомогою ветеран може отримати консультацію та допомогу у себе вдома, у більш комфортній локації, якщо цього потребує.

"Veteran Hub" організовує різноманітні ініціативи. Відеоролики, які підкреслюють важливість військового досвіду в різних професіях, фотопроєкти, а нещодавно було створено навіть окремий сайт, що об'єднує ветеранів та спеціалістів. На ньому можна знайти матеріали про психотерапію, різноманітні публікації для лікарів, психологів та власне ветеранів. Цей сайт покликаний показати, що будь-які переживання – це нормально. І що через них можна пройти з підтримкою інших.

"Veteran Hub" – це дійсно місце що надихає ветеранів та допомагає їм. Підтримка – це просто. І це необхідно. Тому можна сміливо казати про те, що такий проєкт – це дійсно прекрасна та потрібна ініціатива. І важливо, щоб про її існування знали.

Plastic Surgery Doctors
Мої відео