Plastic Surgery Doctors

Піщані нелегали на Житомирщині: Олевська міськрада підтвердила, що політики брехали про дозволи

Піщані нелегали на Житомирщині: Олевська міськрада підтвердила, що політики брехали про дозволи
286421 ПЕРЕГЛЯДІВ

Видобуток піску у селі Рудня-Бистра Олевського району, що на Житомирщині, проводився без будь-яких дозвільних документів. Про це повідомили у міській раді Олевської ОТГ. Наразі справа піщаних нелегалів перебуває у суді.

Міська рада Олевська не надавала дозволи на розробку піщаного кар’єру та видобуток  копалин біля села Рудня-Бистра в Олевському районі Житомирщини. Таку відповідь на інформаційний запит надала  місцевому осередку ВГО «Стоп корупції» міська рада Олевської ОТГ.

Про це  повідомив координатор «Стоп корупції» на Житомирщині Олександр Ігнатьєв.

  1. " Олевською міською радою рішень про початок розробки піщаного кар’єру за 2017-2018 роки поряд зі сміттєзвалищем, яке розташоване поблизу села Рудня-Бистра Олевської територіальної громади, не приймалося.
  2. Ні міський голова, ні міська рада, ні виконавчий комітет міської ради не приймали рішень щодо залучення КП «Олевськ РесурсІнвест» Олевської міської ради до видобутку піску…
  3. Договір між КП «Олевськ РесурсІнвест» та ТОВ «Олевськ Бетон Буд» не укладався…
  4. У 2018 році КП «Олевськ РесурсІнвест» договір купівлі-продажу не укладало, водночас відповідно до видаткової накладної №3 від 15.05.2018 року на рахунку КП № 719 «Олевськ РесурсІнвест» під назвою «інші доходи операційної діяльності» було оприбутковано від «Олевськ Бетон Буд» 50004 грн.
  5. Проєкту на розробку піщаного кар’єру на території сміттєзвалища Олевською міською радою не розроблялося.
  6. Олевською міською радою рішень щодо скидання сміття з міського сміттєзвалища в інші місця не приймалось.
  7. Питання щодо легалізації видобутку піску в Олевській територіальній громаді не піднімалися», — йдеться в офіційній відповіді Олевської міської ради.

відповідь Олевської міськради

Відповідь Олевської міськради на запит "Стоп корупції" Фото: СтопКор

Натомість, як зазначили в міськраді, комунальному підприємству був наданий дозвіл на облаштування сміттєзвалища твердих побутових відходів поблизу села Рудня-Бистра. Саме там, де активісти зафіксували видобуток піску.

Таким чином Олевські депутати спростували заяви ексзаступника мера Олевська, а нині – помічника нардепа Олександра Ніколайчука.

Молодий політик, якого звинуватили у «кришуванні» нелегалів, публічно переконував усіх, мовляв, видобуток законний. Активісти нагадують, як Ніколайчук на посаді депутата Житомирської обласної ради завзято захищав нелегалів і дозволяв собі публічні образи у бік прокурора Житомирщини – прямо на сесії облради.

«Ніколайчук на сесії обласної ради у 2020 році підтверджує, що напряму має відношення до видобутку піску у 2018 році. Тоді він намагався тиснути на прокурора Житомирської області. Утім, інформація, заявлена депутатом на сесії, вважається офіційною заявою. Таким чином він підтверджує свою причетність», — каже Олександр Ігнатьєв.

Зазначимо, що Ніколайчук  кілька разів некоректно висловлювався у бік ВГО «Стоп корупції». І публічно зізнався у тиску на слідство з метою закрити справу, яку порушили за заявами місцевих активістів «Стоп корупції».

«У моєму рідному Олевську ці … зі "СтопКору" блокували легальний видобуток піску комунальним підприємством, аби зберегти "сіру" схему, від якої живилися разом з окремими корумпованими правоохоронцями. Дотепер справа проти нас не закрита. Особисто направляв звернення до СБУ, поліції, прокуратури, але поки – безрезультатно», — йдеться у дописі Олександра Ніколайчука в соціальних мережах.

«Помічник нардепа Ніколайчук, як виявляється, сам "кришував" незаконний видобуток піску.  Але підставили свого однопартійця, який сидить на лаві підсудних, — пояснює активіст Ігнатьєв.  — Крайнім у цій справі зробили директора комунального підприємства, який був місцевим депутатом від "Батьківщини". А колишній мер та пан Ніколайчук залишилися осторонь. Нині пан Ніколайчук намагається тиснути на правоохоронні органи як помічник народного депутата від партії "Батьківщина" та розповідає байки про законний видобуток піску».

Зазначимо, піщаних нелегалів на Олевщині зупинили активісти місцевого осередку «Стоп корупції» у 2018 році.

Тоді під "кришуванням" мера та його заступника упродовж кількох місяців тривали роботи з незаконного видобутку піску. Як виявилося, комунальне підприємство "Олевськ-РесурсІнвест",  де директором є міський депутат, не мало жодних дозвільних документів на видобуток піску. Крадений пісок продавався місту під виглядом протиожеледної суміші. Зауважимо, що незаконний видобуток піску проводився поблизу території сміттєзвалища, тож до видобутих копалин потрапляли відходи – зокрема використані ртутні лампи та шприци з лікарні.

«У вересні 2018 року на місце незаконного видобутку викликали поліцію та видобуток піску припинився. Жодних документів на видобуток піску поліції надано не було. Єдиний документ — це товарно-транспортна накладна, яку надав один із водіїв. Але відразу на місце видобутку примчав тодішній заступник мера Олевської громади Ніколайчук, який почав ображати правоохоронців та нині покійного депутата Миколу Адамовича Смика, який викликав поліцію. Ніколайчук доводив, що якщо підприємство є комунальним і має КВЕД "видобуток корисних копалин", то їм дозволено без затверджених проєктів, дозволів на виділення землі, спецдозволу на видобуток корисних копалин, погодження з депутатським корпусом громади видобувати пісок», — розповідає Олександр Ігнатьєв.

Як повідомили «СтопКору»  в Олевській міській раді, комунальне підприємство «Олевськ РесурсІнвест» з 2021 року  перебуває у стадії припинення своєї діяльності «у зв’язку з неможливістю здійснювати свою господарську діяльність».

Фото: СтопКор

Наразі справа щодо видобутку піску в Олевському районі перебуває в Олевському суді,

«Стоп корупції» зі свого боку готує звернення з метою громадського контролю та недопущення закриття справи через тиск із боку зацікавлених політиків.

«Цікаво, як сама фракція "Батьківщини" у Верховній Раді відреагує на той факт, що помічник депутата Анжеліки Лабунської займався "кришуванням" незаконного видобутку піску, і продовжує тиснути на правоохоронців. Та й правоохоронці мають дати юридичну оцінку дій цього персонажа», — каже Олександр Ігнатьєв.

stopcor.org

Теги: Олевська ОТГ,Олевськ Бетон Буд,Олевськ ,Олевськ РесурсІнвест,незаконний видобуток піску,Рудня-Бистра,Житомирська обласна рада
Plastic Surgery Doctors
Мої відео