Plastic Surgery Doctors

"Піщані королі Київської області": Бучанський район

"Піщані королі Київської області": Бучанський район
301577 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Бучанскому районі Київщини знаходиться 8 родовищ піску, з яких офіційно розробляються лише два - “Бучанське” та “Озернівське”. Спецдозволи на це мають броварське ТОВ “Легалс” та місцеве ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК”. Власником ТОВ “Легалс” є адвокат Тарас Голосій, який має спільний бізнес з депутатом Борщагівської сільської ради від “ОПЗЖ” Олегом Швидким та дружиною екс-очільника регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця” Івана Груника. Власником ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК” є Ігор Далічук, який був помічником депутата Верховної Ради IV скликання та мільярдера Олександра Ярославського.

На Бучанщині сконцентровано 13% офіційних родовищ піску Київщини (60 родовищ), та 8% тих, які на сьогодні розробляються (25 родовищ). Особливістю цього району є те, що саме на його території знаходяться поклади кварцового піску. Ця корисна копалина знаходиться на трьох родовищах Бучанщини: “Кодринське”, “Мирчанське”, “Пісківське”. На решті родовищ зосереджені запаси піску для силікатної цегли та бетону, благоустрою та рекультивації.

Як стало відомо з відповіді Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) на інформаційний запит редакції, на території Бучанського району Київщини всього знаходиться 8 родовищ піску.

На промислову розробку двох з цих родовищ – “Бучанське” та “Озернівське” – видані спецдозволи. Видобувати на них пісок мають право ТОВ “Легалс” (*) та ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК” (**). При цьому ТОВ “Легалс” тільки у жовтні 2021 року отримало відповідний дозвіл, а ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК” має право працювати на родовищі близько 15 років.

При цьому у поточному році обидві фірми чекають планові перевірки контролюючими органами. Так, на 11 травня 2022 року Державна екологічна інспекція запланувала початок перевірки ТОВ “Легалс”, а на 21 червня 2022 року заплановано проведення відповідних перевірок ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК” зразу трьома контролюючими органами – ДержгеонадраДержавною екологічною інспекцією та Державною службою України з питань праці.

 

Компанія

Назва родовища/ місцезнаходження/ площа

Корисна копалина

Номер спецдозволу, термін дії 

ТОВ “Легалс”

“Бучанське”

0,2 км на південний захід від села Забуччя та 2,6 км на північ від села Дмитрівка

10,7 га

пісок для бетону та благоустрою, рекультивації і планування

6580 від 22.10.2021 року

15 років

ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК”

“Озернівське”

500 м на схід від села Озера

97,18 га

пісок для силікатної цегли

4251 від 14.05.2007 року

28 років

На розробку інших пяти піщаних родовищ Бучанщини – “Кодринське”, “Мирчанське”, “Пісківське”, “Поташнянське”, “Расківське” та “Яблунівське” – на сьогодні спецдозволи не видані.

За даними державного науково-виробничого підприємства "Державний геологічний фонд України", видобування на одному з вказаних вище пяти родовищ – “Яблунівського” -  раніше було дозволено. Відповідний спецдозвіл №5137 від 4.02.2010 року був виданий ТОВ “Захистбуд” на 20 років. Однак 11 червня 2012 року дію цього документу було призупинено через виявлені порушення надрокористувачем, а 21 лютого 2014 року спецдозвіл анулювали.

Також на Бучанщині має місце несанкціонований видобуток піску. Зокрема, у 2021 році, як повідомили KV в ГУ Нацполіції в Київській області, було скеровано до суду обвинувальний акт по одному кримінальному провадженню по факту протиправних дій з видобутку піску на Бучанщині. А у грудні 2021 року в Офісі генпрокурора повідомили про підозру мешканцю Київщини за фактом незаконного видобування піску, чим було створено небезпеку для довкілля та заподіяно державі понад 1,2 млн гривень шкоди. У січні 2022 року Бучанською окружною прокуратурою обвинувальний акт відносно цієї особи було скеровано до суду.

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Легалс” зареєстровано у 2015 році в Броварах. Статутний капітал – 1 млн гривень. Засновник, бенефіціар та керівник – Тарас Анатолійович Голосій, який зареєстрований в місті Городище Черкаської області.

Тарас Голосій має свідоцтво на ведення адвокатської діяльності. Він є керівником, а також разом з Ростиславом Анатолійовичем Голосієм співвласником (50%/50%) адвокатського об'єднання “Гростерс”Відомо, шо Ростислав Голосій у 2016 році претендував на посаду судді касаційного суду у складі Верховного суду, а в 2017 році – судді Верховного Суду України.

Разом з Галиною Груник Тарас Голосій є засновниками ТОВ “Вуд енд Ф”юл” (Голосію належить 34%). Галина Груник є дружиною колишнього директора регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця” Івана Груника (обіймав посаду у 2018-2021 роках).

Тарас Голосій є співвласником (5%) та керівником ТОВ “ТВК “Фабрикант. Ця компанії в 2007 році значилася як засновник ТОВ “Форест віледж, яке сьогодні входить у группу “Приват” бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. 

Крім цього, Тарас Голосій є керівником ТОВ “Павер Вотер”, співзасновником якого є Олег Швидкий – депутат Борщагівської сільської ради нинішнього скликання від партії “Опозиційна платформа – За життя”, та ПП “Стелла Матера”, яке належить громадянам Туреччини Кара Оймак та Тайфун Сінаноглу.

У резюме Тараса Голосія датованого 2017 роком вказано, що з вересня 2005 року по жовтень 2006 року він працював помічником прокурора у прокуратурі Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, з жовтня 2006 року по лютий 2008 року працював асистентом радника першого віце-прем'єра (подану посаду в 2006-2007 роках обіймав Микола Азаров, а в 2007-2010 роках – Олександр Турчинов). Також зазначається, що він майже рік працював юристом в ТОВ “Центр стратегічних проектів “Ісі” та згодом керував юридичним відділом ТОВ “Київгума”.

ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК” зареєстровано у 2012 році в селі Озера Бучанського району Київщини. Засновник – ПАТ з іноземними інвестиціями “Слобожанська будівельна кераміка”, бенефіціар – Ігор Далічук. Керівник – Михайло Казда.

Відповідно, кінцевим бенефіціаром ПАТ з іноземними інвестиціями “Слобожанська будівельна кераміка” є Ігор Далічук. Проте власниками найбільших пакетів акцій є громадянин Австрії Мара Бетайлігунгсвервальтунгс (51%) та ТОВ “Мара Бетайлігунгсвервальтунгс” (48,99%) з реєстрацією в Австрії. Керівник ПАТ – Володимир Бурцев, підписант – Микола Шишковський. Людина з ПІБ Микола Шишковський є чоловіком Маргарити Шишковської, яка в 2021 році декларувала свої доходи як головний спеціаліст Департаменту міського благоустрою Київської місьдержадміністрації (КМДА).

Ігор Далічук був помічником депутатів Верховної Ради IV скликання Олександра Ярославського (самовисуванець), який більш відомий як президент групи Development Construction Holding і за версією Forbes входить в першу десятку найбагатших людей України, та Ернеста Галієва від Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”.

Також відомо, що Ігор Далічук балотувався до Верховної Ради V скликання від партії “Віче” Інни Богословської, але не пройшов.

Держгеонадра очолює Роман Опімах.

  • ТОВ “Легалс” (код ЄДРПОУ: 40165919)
  • ТОВ “Гірничодобувна компанія-СБК”  (код ЄДРПОУ: 38029157)

Фото: Змiст

КиевVласть

Теги: Бучанський район,незаконний видобуток піску,ТОВ Легалс,Гірничодобувна компанія-СБК,Тарас Голосій,Ігор Далічук,Мара Бетайлігунгсвервальтунгс,Володимир Бурцев,Микола Шишковський,Роман Опімах
Plastic Surgery Doctors
Мої відео