Plastic Surgery Doctors

Примусова мобілізація та вивезення українців за кордон – на Донеччині розпочато досудове розслідування

Примусова мобілізація та вивезення українців за кордон – на Донеччині розпочато досудове розслідування
267002 ПЕРЕГЛЯДІВ
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато кримінальні провадження за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Досудовим розслідуванням встановлено, що 16 лютого 2022 року, в умовах триваючого міжнародного збройного конфлікту, за відсутності реальної небезпеки для населення та вагомих підстав військового характеру, злочинним керівництвом окупаційної адміністрації РФ прийнято рішення щодо примусового переміщення мешканців тимчасово непідконтрольної українській владі території Донеччини до країни-агресора. При цьому громадянам, яких незаконно вивезли до іншої держави, не надали гідних умов проживання. 
 
Крім того, 19 лютого 2022 року окупантами РФ розпочато примусову мобілізацію мирних громадян, у тому числі неповнолітніх, для участі у військових діях проти України.
 
Вказані дії суперечать положенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, Гаазької конвенції про закони та звичаї війни на суходолі, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Загальної декларації про права людини, Конвенції про права дитини, Європейської конвенції про здійснення прав дітей та Закону України «Про охорону дитинства» та ведуть до порушення конституційних прав і свобод громадян України.
 
Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 
Plastic Surgery Doctors
Мої відео