Plastic Surgery Doctors

Олігархи хочуть поглибити паливну кризу? Громадські активісти звернулися до РНБО

Олігархи хочуть поглибити паливну кризу? Громадські активісти звернулися до РНБО
305204 ПЕРЕГЛЯДІВ

Під час війни нафтопереробний ринок є стратегічною галуззю, яка напряму впливає на обороноздатність України. Водночас олігархічні сили роблять все, щоб отримати вигоду з кризи, а не підтримувати обороноздатність країни.

Про це заявляють представники ВГО "Стоп корупції" у зверненні до РНБО та Кабміну.

Після початку повномасштабної агресії російської федерації проти України нафтопереробна галузь стала стратегічною та напряму впливає на обороноздатність країни, але, звичайно, вона стала першочерговою ціллю для російських загарбників.

Після обстрілів Кременчуцького, Шебелинського та Лисичанського НПЗ нафтопереробний ринок в Україні майже зупинився, внаслідок чого розпочалася велика криза і країна не може забезпечити наявність палива для внутрішнього користування серед цивільних та Збройних сил України для виконання бойових завдань.

"Водночас у галузі відомо, що українські компанії мають потужності для видобування нафти та супутніх речовин, і при цьому у так званих міні-НПЗ є ресурс для їх переробки та виробництва готового палива", – йдеться у зверненні.

Ці "міні-НПЗ" здатні частково забезпечити внутрішній ринок України паливом за допомогою видобутку нафти та інших супутніх речовин з подальшої відправкою за кордон для їхньої переробки та завезення назад до країни у вигляді готового пального.

"При цьому у засобах масової інформації активно шириться інформація стосовно захоплення, в умовах дефіциту та кризи, ринку видобутку нафти стійкими олігархічними об’єднаннями та бізнес-групами. Вказане може мати наслідки у вигляді монополізації ринку, тобто усунення потенційно "рятівних" міні-НПЗ та дрібних видобувачів нафти та конденсату. Така тенденція явно негативно вплине на ринок в умовах кризи, що найбільше відчують кінцеві споживачі палива. Варто зауважити, що абсолютна більшість ринку нафтовидобування і переробки перебуває в руках олігархів, а під час війни ця ситуація особливо загострилась, що в свою чергу прямо суперечить політиці "деолігархізації" України", – наголошують активісти.

ВГО "Стоп Корупції" звернулася до РНБО та Кабінету міністрів України із закликом звернутися увагу на стратегічну галузь, яка напряму впливає на обороноздатність України та не допустити розвитку кризи нафтопереробного ринку.

Активісти поїдуть у вищезгадані органи та наручно передадуть ці звернення щодо нафтопереробного ринку. "Стоп Корупції" буде тримати на контролі кризову ситуацію та слідкувати за тим, щоб олігархічні групи не змогли захопити у такий час стратегічну галузь.

Повний текст звернення:

звернення ВГО Стоп Корупції до РНБО

звернення ВГО Стоп Корупції до РНБО

звернення ВГО Стоп Корупції до РНБО

stopcor.org

Теги: українські олігархи, РНБО ,НПЗ ,паливо,нафтопереробний ринок,нафта,бензин
Plastic Surgery Doctors
Мої відео