Plastic Surgery Doctors

Херсонцям – вдома і в світі – не до розваг… Суб’єктивні нотатки

Херсонцям – вдома і в світі – не до розваг… Суб’єктивні нотатки
251414 ПЕРЕГЛЯДІВ

Із 2-го червня перебуваю в Польщі. 85-й день за кордоном. Але кожну хвилину живу в Україні, на окупованій Херсонщині. Про всіх друзів, які там залишаються, можу розповісти, що вони роблять і як почуваються щодня, незважаючи на перебої з Інтернетом і телефонним зв’язком.

Однак варто мені зайти в стрічку фейсбучних новин, до Google, YouTube, опиняюся у москворотому середовищі, іноді – і серед рашистських пропагандистів. Скажіть, ну навіщо мені плітки про смерть фашистки Дугіної?!.

У нас, здається, один Олег Баган глибоко і серйозно розкрив перехід неокомуністів у неофашисти. Я також згадував Дугіна. Але лише тому, що в Україні є вдосталь його послідовників.

Повністю вкладається в мету "денаціоналізації" за путіним попередня діяльність так званого Українського інституту майбутнього. Із появою там Вадима Денисенка ситуація змінюється: є рідна мова, менше глобалістичних утопій, але "євразійство" Юрія Романєнка так нікуди і не поділося… І Тарас Березовець говорити українською погодився винятково за посадою.

Змагання за крісла почалися прямо з "передової". І не завжди претенденти на держслужбу чітко формулюють державні завдання. Діюча ВР вже (?!) не здатна законодавчо забезпечити розвиток і захист держави, тому уряд має безпорадний вигляд під час війни.

Керівник Херсонської ВЦА Янушевич напередодні Свята Незалежності запропонував людям, хто виїхали і хто залишився в окупації, взяти участь у флешмобі: розмістити на своїх сторінках в мережі мальовничі рідні краєвиди... Я, чесно, спочатку не повірив, що таке може збрести в голову людині, яка має політичні, організаційні, економічні, матеріальні та військові ресурси.

Почитав ще у кількох друзів про це. Вони також не в захваті від придумки з пісочниці. Видно, що чиновники мають Інтернет , фотокамери і ноутбуки, а зайнятися – нічим. Дійшли до "розмальовок"… ( Мені треба ноутбук!..)

У цей час Миколаївський, Дніпропетровський і Луганський очільники ВЦА звітують про події на фронті, забезпечення армії й тилу.

Херсонцям – вдома і в світі – не до розваг.

– Нам треба шукати смисли і цінності, – сказав у святковому інтерв'ю для "Вечірнього Києва" Роман Безсмертний. Прочитав і не повірив очам: хто-хто, а Роман Петрович, один із творців Конституції, де відображені віковічні прагнення українського народу, добре знає, що шукати вчорашній день – марна справа. Треба зробити ті духовні скарби змістом повсякденного життя держави.

Для цього доведеться багато чого змінити в Україні. Дещо докорінно.

Учора я одержав (через друзів, бо не маю ні ноута, ні нормального Інтернету!) лист від Юрія Щербака. Він стосується нашої теми (зроблю купюри лише там, де йдеться про мене особисто):

"Шановний Пане Вікторе!

У цей особливий день звертаюся до Вас, поета і публіциста, із думками про майбутнє охопленої війною України. Від нас залежить, якою буде наша Вітчизна після перемоги. Пам’ятаючи важкі роки повоєнного лихоліття 1940-1950 років, я з острахом думаю про те, скільки українців знову полягло на полях битв, хто зводитиме з руїн і відбудовуватиме без них нашу країну...

Ми спільно маємо докласти надзвичайних зусиль, аби переконати мільйони наших співвітчизників-біженців згодом повернутися додому, утвердити їхню національну свідомість і патріотичну жертовність в ім’я світлої будучини України.

Саме у цьому контексті я бачу унікальність нашого проекту Незалежного Медіа Форуму, його ключового порталу www.uacenter.media і нашої з Вами співпраці.

Найкращі вітання і побажання Вам у День Незалежності України!

Юрій Щербак,

Голова Ради Форуму".

Тобто, любі друзі, треба діяти. Збираюся до Києва. На жаль, лише одна громадська організація запросила мене презентувати щойно опубліковану Видавничим домом журналу "Пам’ятки України" книжку Юрія Щербака "Війна і мор" із моїм післясловом. Дорогі бібліотекарки, я вас усіх пам’ятаю і буду переконливим. Є шанс незвичайної події в житті.

Слава Україні!

Віктор Тютюн, поет і публіцист

Світлина Валентина Кондратюка "Віктор Тютюн біля Варшавського шпиталю", 2022

Теги: #НезалежнийукраїнськиймедіацентруЄвропі #ВіторТютюн #IMF #Independentmediaforym #uacenter.media #ЮрійЩербак #Херсон #ВалентинКондратюк #ВидавничийдімжурналуПамяткиУкраїни #УкраїнаПольща
Plastic Surgery Doctors
Мої відео