Plastic Surgery Doctors

500 пілотів аеророзвідки підготувала Global Drone Academy

500 пілотів аеророзвідки підготувала Global Drone Academy
324830 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це кореспонденту АрміяInform повідомив головний інструктор Global Drone Academy Антон Векленко.

–  Ці навчальні курси з’явилися з відчуття дефіциту підготовлених операторів коптерів, особливо на передовій, –  каже Антон. – Ми згуртувалися і почали навчати людей. Спочатку цивільних, а згодом і військових.

Головний інструктор Global Drone Academy керує дроном з 2015 року, отож досвіду чимало. Його команда постійно вдосконалюється та підвищує рівень кваліфікації, адже отримує постійний фіт-бек від своїх випускників, зокрема з передової.

–  Скільки саме фахівців ви вже підготували для фронту?

­–  Загалом не менше ніж пів тисячі, з них приблизно 90 відсотків для ЗСУ. Нині наші студенти –  майже всі військові, або ті, хто готуються заздалегідь до військового контракту.

–  Для яких родів військ ви готуєте операторів дронів?

–  Через зрозумілі обмеження я не запитую у хлопців: «Ви з якої частини»? Однак можу сказати, що в мене є стяг від уславленої Закарпатської бригади. Безліч шевронів. Загалом – наші випускники задоволені рівнем навчання та звітують нам своїми відео про знищення бронетехніки та особового складу оскаженілого агресора.

…Ще один, зовсім молодий, але не менш досвідчений інструктор Global Drone Academy – Ілля на бойове псевдо «Шаман».

–  Я на початку війни пішов у ДФТГ, бо дуже хотілося допомагати захисникам України і в цьому була потреба, –  каже хлопець.

У підрозділі Іллю призначили заступником командира з тилу. Маючи попередній волонтерський досвід, хлопець забезпечував своїх, чим міг. Однак незабаром прочитав  звернення генерала Валерія Залужного про те, що ЗСУ потрібні пілоти дронів у великій кількості. Будучи досвідченим оператором, Ілля вирішив присвятити себе підготовці фахівців з аеророзвідки.

–  Які саме види дронів ви засвоїли?

–  Усі коптери цивільного призначення: Mavic, Autel та інші. Навіть на Mavic Mini літають дуже добре, тому що він набирає досить маленьку висоту, він досить безшумний –  це переваги. Під час бойових дій у міських умовах, коли потрібно проводити розвідку, умовно кажучи, за рогом будинку такий дрон незамінний, хоча, начебто, це просто іграшка. Дуже властиво нашим людям – уміння пристосуватися до будь-яких ситуацій. Особисто в мене це викликає замилування.

–  Звідки у вас досвід бойових дій?

–  Я працював із різними підрозділами, батальйонами та бойовими групами. Точково, із партизанами, через друзів, знайомих. Тобто, з тими, кому мало хто може допомогти. А ще маю приклад колишніх однокласників, хлопців, яким сьогодні трохи більше як 20 років. Вони воюють від початку повномасштабного вторгнення, без жодної ротації. І водночас без 300-х, без 200-х! Успіх їхньої бойової групи вимірюється значною кількістю знищеної техніки ворога. Тільки першого тижня вторгнення вони знищили понад восьми бензовозів. Це все завдячуючи застосуванню дронів.

­–  Чи маєте перспективи розширення курсів?

–  Антон Векленко постійно додає до навчальної програми нові опції. Загалом ми маємо перспективи розширюватися дуже сильно. Нещодавно зробили курс на дрон-крило, робимо –  на ФПВішні дрони, які управляються через віар-окуляри (окуляри віртуальної реальності). Чудова штука! Зазвичай окуляри йдуть у комплекті з дроном. Якщо немає, на ринку є звичайні, і їх можна прилаштувати. Загалом ціна на ФПВішні дрони може коригуватися від 120 тисяч гривень. Маю 40 годин нальоту на таки дронах. А для того, щоб навчитися бути інструктором, потрібно бути набагато кращим за інших.

–  Окрім підготовки пілотів, ми займаємося розробкою нових моделей дронів разом з інститутом Сікорського, –  додає Антон Векленко. – Цей напрямок здійснюємо спільно з ГО «Армія дронів». На останок хочу звернутися до читачів АрміяInform, якщо мрієте керувати сучасними безпілотниками, нищити ворога з повітря, записуйтеся на наші курси. Реєстрація за посиланням.

armyinform.com.ua

Теги: Global Drone Academy,Антон Векленко,аеророзвідка, війна в Україні, дрон,коптери ,ЗСУ ,пілоти дронів
Plastic Surgery Doctors
Мої відео