Plastic Surgery Doctors

Анулювання свідоцтв ПДВ за використання незаконних схем

Анулювання свідоцтв ПДВ за використання незаконних схем
301364 ПЕРЕГЛЯДІВ

За ініціативи аналітиків Бюро економічної безпеки України 59 ризиковим підприємствам анульовано свідоцтва ПДВ. Загальний залишок податкового ліміту цих підприємств становив понад 2,5 мільярда гривень.

Співробітники Бюро економічної безпеки виявили “сплячі” підприємства, які подають нульові декларації, вказуючи відсутність діяльності. Лише за 2023 рік виявлено 126 таких підприємств.

Ці “сплячі” підприємства мають податковий ліміт у розмірі 4,6 мільярдів гривень, який накопичується на основі сплачених податків за покупки товарів, будівель або землі. Замість використання грошей для сплати податків, зазначені підприємства можуть незаконно передавати їх іншим компаніям у рамках схем зниження податків.

Одна з незаконних схем полягає у тому, що підприємство, яке повинно сплатити податок на додану вартість, фіктивно купує товари або послуги від підприємства з податковим лімітом. Це дозволяє уникнути оподаткування або зменшити його. У свою чергу, “спляче” підприємство використовує податковий ліміт для фіктивної передачі товарів або послуг іншим компаніям, фактично нічого не поставляючи.

З метою боротьби з незаконним використанням податкового ліміту, законодавством передбачено анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість у випадку, якщо підприємство протягом року подає нульові декларації, маючи при цьому податковий ліміт.

Теги: БЕБ, Бюро економічної безпеки,пдв, ухилення від сплати податків,бюджет,економіка, безпека
Plastic Surgery Doctors
Мої відео