Plastic Surgery Doctors

В Україні забезпечуватимуть ментальну стабільність, орієнтуючись на досвід великих українських компаній

В Україні забезпечуватимуть ментальну стабільність, орієнтуючись на досвід великих українських компаній
403658 ПЕРЕГЛЯДІВ

Досвід реалізації програм, спрямованих на підвищення психоемоційної стійкості працівників в умовах війни, обговорили учасники онлайн-зустрічі спільноти «Бізнес без бар'єрів» та Міністерства економіки України, яка відбулася 26 липня 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Цей захід організувало Міністерством економіки спільно з  ГО «Безбар'єрність» в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. У ньому взяли участь PR- і HR- керівники банківських установ, торговельних мереж та великих виробників, державних компаній, спільноти «Бізнес без бар'єрів», Державної служби України з питань праці. Учасники зустрічі поділились своїм досвідом вирішення проблем у сфері ментального здоров'я, викликаних війною.

За словами заступника Міністра економіки Тетяни Бережної, для Міністерства зайнятість, праця, добробут на робочому місці є дуже великими пріоритетами. За даними Міжнародної організації праці світова економіка втрачає кожного року $1 трлн  доларів через непродуктивну працю. У світі 12 млрд робочих днів сукупно за один рік є непродуктивними, через неналежний психоемоційний стан і невмотивованість працівників.

«Тому говорити, наскільки проблема актуальна сьогодні для України зайвий раз не потрібно. Для Міністерства економіки, Держпраці досвід великих компаній у її вирішенні, у посиленні психоемоційної стійкості працівників, досвід великих українських роботодавців у час війни є надзвичайно корисним та важливим. Мінекономіки бере активну участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров'я «Ти як?» – нашим флагманским проєктом є забезпечення психосоціальної підтримки на робочому місці. І ми працюватимемо також над тим, щоб донести наявний досвід та знання великих компаній до малих підприємств», — наголосила політикиня.

Також під час онлайн-зустрічі виступив голова Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера. Він заявив, що початку широкомасштабного вторгнення Держпраці почало працювати з інспекторами в частині забезпечення їх ментальної стабільності. Згодом почали розробляти відповідні матеріали та навчати інспекторів працювати з бізнесом та роботодавцями, адвокатуючи психосоціальну підтримку людей на робочих місцях. Як повідомив Ігор Дегнера, успішні практики, застосовані великими компаніями, мають стати джерелом для посилення відповідної роботи.

Окрім цього, учасники зустрічі поділились власними практиками  роботи над вирішенням проблем у сфері ментального здоров'я. Зокрема:

  • досвід застосування власних програм, або залучення зовнішніх фахівців; 
  • адаптації сторонніх напрацювань до корпоративних кейсів; 
  • напрацювання нових рішень, спрямованих на клієнтів та ін.

На заході значну увагу приділили співпраці державних органів і бізнесу задля спільного більш ефективного вирішення питань в даній сфері.

За словами виконавчого директора  ГО «Безбар’єрність» Оксани Збітнєвої,  «Бізнес без бар’єрів» – це територія без конкуренції. Отже, всі учасники спільноти зацікавлені у тому, щоб їх досвід масштабований.

Внаслідок російського повномасштабного вторгнення кожна компанія так чи інакше стикнулася з викликами, пов’язаними з проблемою погіршення ментального здоров’я людей, погіршенням психоемоційного стану. Це стосувалося як працівників, так і клієнтів. На початкових етапах бізнес вирішував проблеми за допомоги наявних внутрішніх, «довоєнних» інструментів, як-то тренінги, психологічна підтримка працівників. Згодом на допомогу прийшли інструменти, надані міжнародними організаціями та партнерами. Відтак об’єднання досвідів та системна робота над питаннями  на державному рівні стала можливою завдяки проєкту «Безбар’єрність» та програмі Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи Олени Зеленської.

Ментальне здоров’я на робочому місці – напрямок Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді.  

 «Бізнес без бар’єрів» – це спільнота з 22-х компаній, яка об’єдналася навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

Plastic Surgery Doctors
Мої відео