Plastic Surgery Doctors

Керівництво НСЗУ знає про корупцію в лікарнях, але не хоче робити простий крок для її зменшення – експерт

Керівництво НСЗУ знає про корупцію в лікарнях, але не хоче робити простий крок для її зменшення – експерт
276507 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Мракобісся» щодо прогресивних онлайн-інструментів документації в медицині тормозить боротьбу з корупцією в Україні. 

Керівництво Національної служби здоров’я України знає про корупцію в лікарнях, але не хоче робити один із доступних і дієвих кроків для її зменшення – повністю перенести облік медичного обладнання в Електронну систему охорони здоров’я. Про таку проблему повідомила ексдиректорка департаменту моніторингу НСЗУ Оксана Сухорукова журналістці ZN.UA Аллі Котляр в інтерв’ю «НСЗУ досі не готова до війни. Чому страждають і лікарі, і пацієнти».  

«Як можна робити Програму медичних гарантій на наступний рік, якщо ми не розуміємо ресурсів у системі? Наприклад, я говорила очільниці, що нам потрібно робити облік обладнання в ЕСОЗ. Функціонал є. І, по-хорошому, його треба розширювати, а не згортати. У складних системах не можна приймати рішення на око. Чим більше в тебе даних, чим більше володієш інформацією, тим зваженішим може бути твоє рішення. Отримала відповідь: тоді нам доведеться відповідати за те, що заклад не відповідає вимогам», – розповідає Сухорукова.

 

За її словами, та сама ситуація з кадрами: «Є вдосталь даних, щоб верифікувати місце роботи медичного персоналу, його фактичне місцезнаходження, наприклад дані податкової, митниці тощо. Але, ні. Ми сьогодні бачимо невідповідність закладів кадровому забезпеченню і… нічого. Бо треба прийняти складне рішення.Зараз навіть є проєкт постанови, який знімає відповідальність за невнесення обладнання в систему». 

Сухорукова підкреслює, що керівництво НСЗУ не бажає створювати прозорі правила.

«Все, що обліковується в системі — це про прозорість. На папірцях чи ще десь — про сіру зону. Зараз усі заклади навмисне вводяться в сіру зону. І коли немає чітких правил, а від цього щось залежить, — це завжди корупція, без варіантів», – резюмувала екскерівниця моніторингу НСЗУ. 

Джерело

Теги: Керівництво НСЗУ знає про корупцію в лікарнях,Лікарня,лікарні,Україна,Медицина,корупція в лікарнях,НСЗУ,Керівництво НСЗУ ,Керівництво Національної служби здоров’я України,Національна служба здоров’я України,Оксана Сухорукова,ЕСОЗ
Автор: plastic
Plastic Surgery Doctors
Мої відео